4 katlı binanın çatısı alev alev yandı

Kadıköy’de 4 katlı binanın çatısında yangın çıktı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, çatısı alev alev yanan binaya itfaiye ekipleri kısa sürede müdahale ederek söndürdü.

4 katlı binanın çatısı alev alev yandı
Olay, saat 01.00 sıralarında Acıbadem Mahallesi Gönenç Sokak’ta meydana geldi. İddialara göre,sokak üzerinde bulunan 4 katlı bir binanın çatısında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Çatıdan yükselen alevleri gören mahalle sakinleri, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine Kadıköy, Üsküdar ve çevre ilçelerden itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yaklaşık 1 saat süren söndürme çalışmaların ardından binanın yanan çatısı söndürüldü. Yangında şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Yanan 4 katlı binanın çatısı amatör kameralara da saniye saniye yansıdı.

Mahalle sakinlerinden İrem Özdoğan,” İtfaiye seslerini duyduktan sonra hemen dışarı çıktık. Üst çatı yanıyordu ve gerçekten çok kötü yanıyordu. İtfaiyeler kısa süre içerisinde gelip söndürdüler. Ardından polisler geldi ve ifade alıyor ne olduğuna dair. Tahminen izolasyon çalışmasından olduğu tahmin ediliyor. Kötü bir geceydi Acıbademliler olarak.” dedi.