Adana'da zincirleme kaza:1 Ölü

Adana'da polis bir kazayı incelerken virajı alamayan bir araç gelip kaza mahalindeki polis aracına çarptı. Kaza sonucu 26 yaşındaki Tayfun Dili hayatını kaybederken 4 kişide yaralandı. İşte o zincirleme kazanın ayrıntıları..

Adana'da zincirleme kaza:1 Ölü

Adana’da trafik polislerinin bir kazayı incelediği sırada, virajı alamayan bir otomobil polis aracına çarptı. Kaza’da 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı. 


Turgut Özal Bulvarı'nda polis ekipleri bir kaza mahalinde inceleme yapıp tutanak tutarken, Aksa Gaz Kavşağı'nda virakı alamayan bir araç gelip kaza mahaline girdi ve polis aracına çarparak durabildi. 


Çarpmanın etkisiyle savrulan araçların etkisiyle 5 kişi yaralandı. Polis aracına çarpan araçta bulunan 26 yaşındaki Tayfun Dilli isimli gencin durumu ağırdı ve hemen hastaneye kaldırıldı. 


Diğer 4 yaralının tedavileri ayakta yapılırken,Tayfun Dilli kaldırıldığı hastahanede tüm tıbbi müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetti. 


Olay sonrası Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri yolda temizlik yaparken,araçlarda çekiciyle kaldırıldı. Olayla ilgilli soruşturma başlatıldığı belirtiliyor. 


Edinilen bilgiye göre, Kaan Tahir K.’nin yönetimindeki 01 FD 315 plakalı otomobil, Turgut Özal Bulvarı AKSA Gaz kavşağında virajı alamayıp direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu önce refüje çıkıp reklam panosuna çarptı, sonra kavşak ortasındaki refüjte yan yattı. Trafik polislerin kaza ile ilgili incelemeler yaptığı sırada, Abdullah Duyar’ın yönetimindeki 80 LR 771 plakalı otomobil direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu, park halindeki polis aracına çarptı. Polis aracına çarptıktan sonra duramayan otomobil, bu kez de kavşak içinde bekleyen Mustafa E.’nin kullandığı 01 DNB 44 plakalı otomobile çarptı. Kazada, Abdullah D.’nin kullandığı otomobilde yolcu tarafından oturan Tayfun Dilli (26) yaşamını yitirirken, diğer araç şoförleri ile resmi araçtaki iki polis yaralandı. Yaralılar ayakta tedavi edildiği belirtildi. 


Öte yandan, kazaya karışan araçlar çekicilerle çekilirken, Büyükşehir belediyesi ekipleri kavşakta temizlik çalışması yaptı.