Görevden alınan Mehmet Yaşar'dan flaş açıklama

Cuma günü İçişleri Bakanlığı tarafından yerine Kayseri'den atama yapılan Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Yaşar görevden alınması sonrası değerlendirme de bulundu. Mehmet Yaşar 27 yıldır Van Belediyesi'nde görev yaptığı ve makamlarım gelip geçiciği olduğunu iyi bilen bir isim olduğunu söyledi.

Görevden alınan Mehmet Yaşar'dan flaş açıklama

Yaklaşık 27 yıldır Van Belediyesinde devlet memuru olarak görev yaptığını ifade eden Yaşar, bu süreçte kurumda birçok birimde çalıştığını kaydederek bundan sonrada kurumdaki bütün çalışanlar ile iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğini söyledi.“Makamların geçici olduğunun idrakındayım”


Yaşar, “24 Kasım 2016’da Belediye Başkan Vekilimiz Sayın İbrahim Taşyapan tarafından Genel Sekreterlik görevine getirildim. Göreve geldiğim ilk günden bu güne kadar Sayın Valimizin bilgi ve birikiminden istifade ettim. Bundan sonrada istifade etmeye devam edeceğim. Ve bilinmelidir ki bugünden sonrada atanacağım hangi görev olursa o görevi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğim. Makamların geçici olduğunun idrakındayım.  Makam ve mevkiler gelip geçicidir, önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Bizlere her zaman, her konuda destek sunan Sayın Valimizden Allah razı olsun. Bizler başkan vekilliği yaptığı ilk günden itibaren Sayın Valimizden razıyız” diye konuştu. PKK’nın 11 yıl önceki saldırısında yaralanana ve bu süreçte 36 kez ameliyat geçiren Muhammed Şafi Arslan, Genel Sekreter Mehmet Yaşar ve eski çalışma arkadaşlarının kendisini ziyaret edip hal hatır sormasının ailesini ve kendisini duygulandırdığını belir