İstanbul'da yarın okullar tatil olur mu! 12 Şubat kar tatili

İstanbul'da kar yağışı başladı. Akşam saatlerinde etkisini arttıracak kar yağışıyla birlikte İstanbul'da yarın okullar tatil olur mu sorusunu sormaya başladılar. 12 Şubat İstanbul'da okullar tatil mi diye soranlara şu an verebileceğimiz tek cevap akşamki kar yağışının belirleyeci olacağı şeklinde..İşte İstanbul'da okulların tatil olup olmamasına dair hava durumu haritasıyla son durum...

İstanbul'da yarın okullar tatil olur mu! 12 Şubat kar tatili

12 Şubat Pazartesi günü İstanbul'da okullar tatil olur mu sorusu sorulmaya başladı. İstanbul'da yağan yağmurun ardından başlayan kar yağışıyla beraber okulların tatil edilip edilmeyeceği merak edilmeye başlandı. 

 

Meteorolojiden verilen bilgilere göre İstanbul'da bu akşam kar yağışı etkisini iyiden iyiye gösterecek ve önümüzdeki hafta içinde İstanbul'da kar yağışı hakim olacak. Marmara'yı etkisi altına alan kar yağışının ne denli etkili olacağı bu akşam görülecek ve okulların tatil edilmesini gerektirecek bir durum olup olmadığı da ona göre netleşecek. 


İstanbul'daki hava durumuna göre akşam saatlerinde bir değerlendirme yapılması bekleniyor. 

 

METEOROLOJİNİN HAVA TAHMİNİ (11 ŞUBAT)

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Karadeniz (Çorum hariç) ile Konya, Akşehir, Erzurum, Ardahan, Kars, Van, Şırnak, Hakkari, Adıyaman ve Siirt çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Batman çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


 Rüzgarın Marmara ve Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. 


Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde azalarak mevsim normallerinin altında seyredecek. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:


Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 3
İstanbul: Çok bulutlu, hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4
Bursa: Çok bulutlu, zamanla hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 10
Adana: Parçalı ve çok bulutlu 18
Antalya: Çok parçalı ve az bulutlu 18
Samsun: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5
Trabzon: Çok bulutlu, zamanla karla karışık yağmur ve zamanla kar yağışlı 5
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatleri ile gece saatlerinden itibaren kar yağışlı -4
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde sisli 5