Ankara’da iğrenç olay! Otobüs'te tacavüz etti

Ankara’da bir kadın bindiği özel halk otobüsünün şoförü tarafından aracın içinde tecavüze uğradığı öğrenildi. Kadının şoförün, ‘birine söylersen seni bulur yine tecavüz eder, sonra da boğazını keserim’ diye tehdit ettiğini bellirtti.

Ankara’da iğrenç olay! Otobüs'te tacavüz etti
Olay Ankara Etimesgut’ta Azerbaycan ve Türk vatandaşı S. adlı kadın, bindiği özel halk otobüsünün şoförü tarafından aracın içinde tecavüze uğradığı öğrenildi. Özel Halk otobüsü şoförü, 37 yaşındaki iki çocuk annesi S.’yi yalvarmasından sonra bıraktığı öğrenildi. S.’nin şikâyetinin ardından savcılığa çağrılan şoför İbrahim T. mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz'ın haberine göre; Olay 4 Ocak gecesi saat 23.30’da, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde meydana geldi. Özel bir okulda İngilizce öğretmeni olarak çalışan S. adlı kadın, Atilla Eşer Caddesi’ndeki GİMSA AVM önünde ‘530’ hat numaralı özel halk otobüsüne bindiği öğrenildi. İki çocuk annesi S., otobüs sürücüsü İbrahim T.’ye “Ben 200 metre ileride ineceğim demesinin ardan binebilir miyim?” diye sordu. Tuncay “Olur” diyerek cevap verdi. Otobüs, 1818 numaralı cadde ile Atilla Eşer Caddesi’nin kesiştiği noktaya varınca S., kapıya yönelerek, “İnmek istiyorum” demesine rağmen, kapıyı açmayan T., “Seni dönünce indireceğim” diyerek cevap verdi. Otobüsü 1982 numaralı sokaktaki boş araziye çeken T., iddiaya göre, koltuğundan kalkarak, iki eliyle S.’nin boğazını sıktı ve zorla aracın orta koridoruna yatırdı S., bilincini kaybederek bayılması sonucu S., o geceyi savcılıkta şöyle anlattı:

Halk otobüsü şoförü tarafından tacavüze uğrayan S., “Kendime geldiğimde şahsın üzerimde olduğunu gördüm. ‘Uslu duracaksın, yoksa boğazını sıkar, seni öldürürüm’ diyerek, boğazımı sıkıp tecavüz etmeye devam etti. ‘Sizin kız kardeşiniz, aileniz yok mu, neden böyle yaptınız’ dedim. Beni öldürmemesi için yalvardım. İşini bitirdikten sonra ‘Evli misin, çocuğun var mı?’ diye sordu. Sonra ‘Seni bir daha ne zaman görürüm?’ dedi, telefon numaramı istedi. Numarayı vermedim. Soyadımı, nerede çalıştığımı sordu. ‘Beni gündüz görsen tanır mısın?’ diye sordu, ‘Tanımam’ dedim. ‘Eve gidince ne anlatacaksın’ demesinin ardından, ‘Ayağım kaydı, düştüm derim’ dedim. ‘Polise veya birine söylersen seni bulurum, tecavüz ederim, boğazını keserim’ dedi. Kapıyı açtı, indik. Yanımda yürüdü. İlk gördüğüm binaya girip polisi aradım.” Diyerek anlattı.
S.’ye tecavüz ettikten sonra kadının elindeki yüzüğü de zorla alan şoför İbrahim T., “cinsel istismar ve gasp” iddiasıyla Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildiği öğrenildi. T., ifadesinde, S’nin otobüse bindikten sonra kendisine “Sokak arasına gir, karanlık bir yer bul, aracı durdur ve sonra yanıma gel” dediğini iddia ettiği öğrenildi. T., “Kendi isteğiyle cinsel ilişkiye girmek istedi. Sonra vazgeçti ve ‘Bırak yapma’ demesine rağmen bana daha önce ‘Seni seviyorum’ dediği için zorla tecavüz ettim” diye konuştuğuda öğrenildi. İbrahim T., “şikâyet etmesin diye” S.’nin bir fotoğrafını çektiğini belirterek, “Bana polise gitmeyeceğini söyledi. Ben de tecavüz ettiğim yerde otobüsten indirdim” dedi diyerak konuştu.