BTK Hacker Alımı detayları netleşti! sibelyildiz.com'da yarışacaklar

BTK Türk gençlerinden oluşan bir Hacker Ordusu kuracak haberleriyle gündeme gelen BTK'nın Hacker alımıyla ilgili detaylar netleşmeye başladı. Şu ana kadar yurt içinden ve yurt dışından toplam 25 bin kişinin hacker olmak için başvuru yaptığı ortaya çıktı. BTK'nın Hacker Alımı'nı nasıl yapacağının detayları haberimizde..

BTK Hacker Alımı detayları netleşti! sibelyildiz.com'da yarışacaklar
Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu'na (BTK)'ya hacker alınacağını duyan binlerce vatansever genç hacker başvuru da bulundu. Beyaz Şapkalı Hacker denilen iyi niyetli hacker olmak için dünyanın dört bir yanından başvurular olduğu belirtiliyor. 

20 Ocak'ta başlayacak ve 24 saat sürecek yarışma ile kimlerin Hacker olarak alındıkları belli olacak. Yarışmanın nasıl olacağı ve detaylarının ne olacağına dair www.siberyildiz.com sayfasından başvuruların alınmaya başlandığı belirtiliyor. 

Bilgi ve yetenekleri sınanacak olan genç hacker adayları içinden seçilenler Hacker Ordusu'na alınacak

25 BİN VATANSEVER GENÇ BAŞVURDU

"Türk gençlerden 'hacker ordusu' kurulacak" haberinin ardından Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu'na (BTK) 25 bin vatansever, 'hacker' olmak için başvuruda bulundu.

Bilgi ve yetenekleri sınanarak bir kısmı Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi'nde (USOM) istihdam edilecek hackerların yanı sıra, yeni kurulan Ulusal Siber Güvenlik Gönüllüleri Platformu ile de geriye kalanlar değerlendirmeye alınacak.

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, USOM-SOME 2. İstişare Toplantısı'nda Kuvayı Milliye ruhu ile yeni göreve başlatılacak hacker timinin sınanacağı yarışmanın startını verdi. Yarışma için www.siberyildiz.com sayfasından başvurular alınmaya başlandı.