Cem Küçük kimdir? Evine silahlı saldırı yapıldı

Dün akşam saatlerinde Gazeteci Cem Küçük canlı yayındayken evine silahlı saldırı yapıldı. Evine 4 el ateş açılan Cem Küçük,bunun tesadüfi bir saldırı olmadığını söyledi. Canlı yayında saldırı sonrası açıklama yapan Cem Küçük bakın neler söyledi.

Cem Küçük kimdir? Evine silahlı saldırı yapıldı
Gazeteci Cem Küçük, Güngören’deki evine yönelik silahlı saldırı düzenlendiğini açıkladı. Evine yönelik silahlı saldırıya ilişkin konuşan Gazeteci Cem Küçük, “DHKP-C, PKK, FETÖ gibi örgütlerin saldırısı ise vız gelir tırıs gider” dedi. 

Edinilen bilgiye göre Cem Küçük’e ait olan ancak kardeşi Osman Küçük’ün oturduğu Güngören’deki eve silahla ateş açıldı. Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce akşam saatlerinde yapılan saldırıda evin camları patladı. Pompalı tüfekle gerçekleştirildiği belirtilen silahlı saldırı sırasında evde bulunan Osman Küçük’ün eşi ve çocuğu şans eseri yara almadı. Silahlı saldırının ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Terörle mücadele ekipleri de saldırı bölgesinde incelmelerde bulunurken, olayı gerçekleştirenlerin yakalanması için çalışma başlatıldı.


Cem Küçük açıklama yaptı

Ekipler evin çevresinde inceleme yaparken Gazeteci Cem Küçük de olaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Olayın planlı bir saldırı olduğunu aktaran Küçük, “Olay 19.05’te olmuş Ben yayındaydım. 4 el ateş açılmış. Tesadüfi görülmüyor. İstanbul Emniyet Müdürümüz ve yardımcıları aradılar. Olayı araştırıyorlar. Eğer bir terör eylemiyse, DHKP-C, PKK, FETÖ gibi örgütlerin saldırısı ise vız gelir tırıs gider. Şahsıma yapılan bir şeyse bu benim gibi birini korkutmaz. Tesadüf gibi görülmüyor. Terör örgütlerinin şahsımı korkutma eylemi ise bu korkutmaz. Kardeşimi korkutma, yengemi korkutma, polislerin araştırması sonucunda belli olacak. Saldırı sırasında evde biri 7 yaşında biri 10 aylık olmak üzere kardeşimin iki çocuğu ve eşi bulunuyordu” dedi.


Cem Küçük Kimdir?

 

Star Gazetesi yazarı Cem Küçük, 1978’te Zonguldak’ta dünyaya gözlerini açtı. İlk ve orta tahsilini Zonguldak'ta yaptıktan sonra İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü mezun oldu. 


Cem Küçük için yazarlık serüveni 2012 yılında başladı. İlk durağı Yeni Şafak Gazetesi oldu. Televizyon hayatı da Yeni Şafak'ın bünyesinde yayın yapan TVNET televizyonunda başladı.


Çok sayıda yayımlanmış kitip çevirileri olan Cem Küçük, Yeni Şafak gazetesinden ayrılarak Star gazetesinde yazmaya başladı. Star'a bağlı 24 TV'de Ersoy Dede ile birlikte program yapan Cem Küçük, AK Parti karşıtlarına karşı sivri kalemiyle tepki çeken bir yazar.