Fuat Avni olan Said Sefa kimdir? İşte biyografisi

Bugün Fuat Avni davasında flaş bir gelişme yaşandı ve Fuat Avni'nin Said Sefa olduğu açıklandı. Said Sefa Solak ismindeki kişi ismini sonradan Saif Sefa olarak değiştirmiş. Said Sefa'yla aynı yerde çalışan bir başka isime de yer verildi.

Fuat Avni olan Said Sefa kimdir? İşte biyografisi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bugün FETÖ'nün medya yapılanmasının çözülmesine yönelik önemli bilgilere ulaştı. Twitter'de yer alan Fuat Avni'nin Said Sefa olduğu bilgisine ulaşan Başsavcılık, Said Sefa'nın bir gazeteci olduğu bilgisine ulaştı. 2014'te Said Sefa Solak adına olan hesabın Fuat Avni olarak değiştirildiğini tespit eden savcılık, merkurhaber.com sitesinde Van'da yayın yapan bir haber sitesi üzerinden Fuat Avni'den bahsedildiğini dile getiriyor. 

Daha sonradan bu hesabın örgütün önde gelen isimlerine şifresi verilerek,birden fazla kişinin kullanmaya başladığı ve Said Sefa'ya Davut Aydın kisimli bir kişinin de yardım ettiği ve onunda gözaltında olduğu öğrenildi. 

PEKİ SAİD SEFA KİMDİR?


Şanlıurfa doğumlu Said Sefa, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur. Yüksek lisansını felsefe ve din bilimlerinden yapmıştır. Şurkav Şehir Tiyatrosu’nda tiyatro oyunculuğu ve sahne içi yönetmenliği yapan Said Sefa Gazi Üniversitesi Genel Tiyatro Yönetmenliği de yapmıştır. Başkent İletişim Akademisi başta olmak üzere bir çok kurumda seminer, kurs, eğitim alan, bilahare eğitmenlik yapan Said Sefa’nın Aşksız Kalmış Şiirler kitabıyla aynı ismi taşıyan şiir albümü vardır. Bir çok yerel televizyon ve gazetede gazetecilik mesleğini yürüten Sefa sanat, kültür, sosyoloji, siyaset alanında çeşitli organizasyonlarda koordinatör ve sunuculuk görevi üstlenmiştir. Said Sefa hali hazırda Haberdar.com ve Sporexpress.com sitelerinin genel yayın yönetmenliği yapmaktadır.