İşte FETÖ'nün Emniyet yapılanmasının aylık topladığı para

Fetullahçı Terör Örgütünün emniyet mahrem yapı sorumlularının örgüt mensuplarından aylık 3 milyon 500 bin TL himmet parası, 18 milyon TL tutarında çeyrek altın, kurban ve fitre parası topladıkları belirlendi.

İşte FETÖ'nün Emniyet yapılanmasının aylık topladığı para
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) emniyet yapılanması mali iltisaklarının deşifre ve tespitine yönelik çalışmalarda, emniyet mahrem yapı sorumlularının örgüt mensuplarından aylık 3 milyon 500 bin TL himmet parası, 18 milyon TL tutarında çeyrek altın, kurban ve fitre parası topladıkları belirlendi.

Alınan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca FETÖ'nün emniyet yapılanması mali iltisaklarının deşifre ve tespitine yönelik olarak yürütülmekte olan çalışmalar neticesinde emniyet mahrem yapı sorumlularının örgüt mensuplarından aylık 3 milyon 500 bin TL himmet parası, 18 milyon TL tutarında çeyrek altın, kurban ve fitre parası topladıkları tespit edildi. Toplanan bu paraların örgüt mensuplarının avukat giderlerinde, yurt dışına kaçacak olan veya halen firari olarak yurt dışında yaşayan örgüt mensuplarının finansa edilmesinde, yurt içinde firari olarak aranmakta olan mensuplarına örgüt tarafından kiralanan evlerin giderlerinde, bizzat örgüt lideri Fetullah Gülen’in talimatı ile örgüt adına kamuoyu oluşturmak amacıyla kurulan düşünce kuruluşlarında, örgüt propagandası yapan görsel ve sosyal medya kuruluşlarında, başta emniyet teşkilatı olmak üzere kuvvet komutanlıkları, adliye v.b. mahrem yapılar içerisinde bulunup görevden uzaklaştırılan veya ihraç edilen örgüt mensuplarının finanse edilmesinde kullandıkları, kalan paranın da örgüt adına faaliyet yürüten firmalara aktarıldığı anlaşıldı.

 Çalışmalarda örgütün 2 firma kurduğu, mensuplarından toplamış oldukları paraları da bu firmalar aracılığı ile inşaatı devam eden 55 konutluk projeye aktardıkları tespit edilirken, bahse konu firmalara mahkeme kararı ile kayyum ataması yapıldığı kaydedildi. Yine örgütün mensuplarından toplamış olduğu paraların bir kısmını bankadaki kiralık kasalarda sakladığının tespit edildiği, bu kapsamda bir şahsa ait banka kasasında yapılan aramalarda 597 bin dolar, 2 bin 500 euro, 300 İngiliz sterlini, 699 bin TL tutarında banka çekleri, 14 bin 250 TL ve dijital materyallere el konuldu. Fetullahçı Terör Örgütü’nün deşifresine yönelik olarak yürütülmekte olan soruşturmanın derinleştirilerek devam ettiği bildirildi.