Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu'nun Diyarbakır ziyareti yorumu

Geçtiğimiz hafta Diyarbakır'a giderek görevden alınan belediye başkanlarıyla görüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ziyareti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na soruldu.

Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu'nun Diyarbakır ziyareti yorumu
HaberTürk'te Fatih Altaylı'nın Teke Tek programına konuk olan Kılıçdaroğlu'na İmamoğlu'nun Diyarbakır ziyaretiyle ilgili düşünceleri soruldu. Ziyaretin partinin bilgisi dahilinde gerçekleştiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Batman'a gitmişken Diyarbakır'a gitmemesi ayıp olurdu." ifadelerini kullandı. 

KAYYUM YORUMU
Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Hem demokrasiyi savunacaksınız hem yerine kayyum atanan ve haksız bir şekilde görevden el çektirilen kişiyi görmezlikten geleceksiniz, bu doğru değil. İnsani olarak da siyasi olarak da doğru değil. Oraya gitti. Neden doğru değil onu da söyleyeyim, HDP bizim siyaseten rakibimiz ama bir kişi haksızlığa uğruyorsa, demokrasi orada sonlandırılıyorsa, siz kalkıp demokrasiyi sadece kendiniz için değil, sizin gibi düşünmeyen insanlar için de isteyeceksiniz. Belediye başkanı başvuruyor. Savcılıktan temiz kağıdı alıyor. YSK'ya başvuruyor. YSK, 'Seçime girebilir' diyor. Hiçbir mahkumiyeti yok. Seçime giriyor, kazanıyor, mazbatasını alıyor, 1 Nisan'da, Vali yazı yazıyor, 'Bunların hakkında soruşturma var bunları görevden alın.' diyor. Ne zamana ait? Milletvekili olduğu dönemlere ait. Belediye başkanlığıyla yaptığı faaliyetten ötürü değil. Zaten adam daha yeni oturmuş yerine. 1 Nisan'da yazı yazıyorsunuz. Bunun demokrasiyle, hukukla, hukukun üstünlüğü ile ne ilgisi var?"