Mete Yarar'dan çarpıcı Reina iddiası

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar: “Saldırganın yalnızca beraberindeki para değil onun dışındaki birçok faktör de bunun basit bir DEAŞ saldırısı olmadığını gösteriyor” Güvenlik Uzmanı Mete Yarar Küçükçekmecilerle buluşmasında Reina saldırısıyla ilgili çarpıcı bir iddia da bulundu.

Mete Yarar'dan çarpıcı Reina iddiası

Mete Yarar'dan çarpıcı Reina iddiası

15 Temmuz'un perde arkasını anlatan Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, Küçükçekmece'deki söyleşisinin akabinde Reina saldırısıyla ilgili önemli bir analiz yaparak çarpıcı bir iddia da bulundu. Mete Yarar'a göre Reina saldırısı basit bir DEAŞ saldırısı değil. “Birçok faktör bunun basit bir DEAŞ saldırısı olmadığını gösteriyor” sözleriyle bunu dile getiren Mete Yarar bakın nelere dikkat çekti. 

Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği bir söyleşi programına katılan ekranların tanıdık ismi Mete Yarar,Türkiye'nin 15 Temmuz'da yaşadığı acıları ve FETÖ'yle ilgili gerçekleri derinlemesine analiz ederek interaktif bir şekilde dinleyicilerle buluştu. Dünyanın Türkiye'ye karşı tavrını da değerlendiren duvar, yılbaşı gecesini kana bulayan Reina saldırısıyla ilgili de çarpıcı bir iddia da bulundu.  “Saldırganın yalnızca beraberindeki para değil onun dışındaki birçok faktör de bunun basit bir DEAŞ saldırısı olmadığını gösteriyor” diyen Mete Yarar, başka bağlantıların olabileceği iddiasını gündeme getirdi. 


Mete Yarar'dan çarpıcı Reina saldırısı iddiası

Mete Yarar çarpıcı Reina analizinde şunları söyledi: “Bu olayın içerisinde hem katliamcı profiline hem DEAŞ profiline uymayan bir kişilik görüntüsü var. Açık ve net söyleyebilirim ki arkasından başka şeyler çıkacak. Bugün için erken konuşmak doğru olmaz, bir araştırma yapıyoruz bu konuyla alakalı. Önümüzdeki günlerde de geniş kapsamlı bir yazı yazacağım buna dair. Özellikle Türki Cumhuriyetlerden Türkiye’ye bu tür kişiler neden geliyor, daha önce oralardan gelip eylem yapan sayısı 1’di. Bence asıl araştırılması gereken neden bunlar arttı ve arkalarında paralı bir örgüt mü var sorularıdır. Saldırganın yalnızca beraberindeki para değil onun dışındaki birçok faktörde bunun basit bir DEAŞ saldırısı olmadığını gösteriyor” dedi.Mete Yarar: "15 Temmuz Direnişini başka ülke yapsa nobel alırdı"


  15 Temmuz’un bir süreç olduğuna dikkat çeken Güvenlik Uzmanı Yarar, “Böyle bir direnişi başka bir ülke yapmış olsaydı, muhtemelen Nobel Özel Ödülü diye bir şey çıkarılıp o ülkenin tamamına bu ödül verilirdi. Nobel Demokrasi Ödülü derlerdi adına da. Bırakın anlatmayı, 15 Temmuz hala devam ediyor bunu kabul edelim önce. Bunu ben değil sayın cumhurbaşkanı, başbakan ve diğer siyasiler söylüyor. Bu bana ait olan bir cümle değil. Bugünlerde Adalet Bakanı’nın açıklamalarını dinliyorsunuz. İçerideki gruplarına motivasyon vermeye devam ediyorlar ve dışarıda bazı suikastler için de emir verdiklerini düşünüyoruz diye açıklama yaptı. 15 Temmuz’u bir gün olarak algılarsanız yanlış yaparsınız. Biz o gün darbe yapmaya kalkan bir grubu bertaraf ettik” ifadelerini kullandı.


  Konuşmasının ardından Mete Yarar’a Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu tarafından çiçek takdim edildi. Söyleşinin ardından, Mete Yarar, Ceyhun Bozkurt ile birlikte çıkardığı ‘Darbenin Kayıp Saatleri’ kitabını imzaladı.