Tendürek'te büyük operasyon: 15 hedef imha edildi

Asker zorlu kış şartlarına rağmen,terörle amansız mücadelesini kararlı bir şekilde sürdürmeye çalışıyor. Yazın bile zorlu şartları olan Tendürek Dağı'nda büyük bir operasyon başlatıldı ve belirlenen 15 hedef etkisiz hale getirildi. Askerlerin helikopterlerle indirildiği Tendürek Dağı'ndaki operasyonda 15 mağaranın imha edildiği belirtiliyor.

Tendürek'te büyük operasyon: 15 hedef imha edildi
Ağrı'nın Tendürek Dağı bölgesinde güvenlik güçleri tarafından düzenlenen terör operasyonlarında 15 mağara imha edildi.

Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada, “İl Jandarma Komutanlığımızca Tendürek Dağı bölgesinde icra edilen geniş çaplı operasyonlar kapsamında uçar birlik harekatı marifetiyle bölgeye indirilen Jandarma Özel Harekat ve Komando birlikleri ile bölge ayrıntılı olarak aranmıştır.'' denildi.

Açıklamada ayrıca ''Bölgede 27 Şubat-2 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonlarda 15 mağara imha edilerek kullanılmaz hale getirilirken, uzunluğu 60 metrenin üzerinde olan 2 adet özel hazırlanmış, bölmeli mağara içerisinde 57 adet büyük tüp ile birlikte bol miktarda yaşam malzemesi, yemek pişirme malzemeleri, mekap ayakkabılar, battaniyeler, brandalar ve piller ele geçirilmiştir" denildi.