Van'da bebeğe cinsel istismarda 3 tutuklama

Van'da acil servise götürülen bebeğin cinsel istismara uğradığına dair bulgular üzerine polise haber verilmiş ve daha sonra bebeğin hayatını kaybetmesi sonrası bebeğe cinsel istismar yapıldığına dair somut deliller otopsi sonrası ortaya çıkmıştı.

Van'da bebeğe cinsel istismarda 3 tutuklama
Bebeği hastanenin acil servisine götüren 1 kadın 2 erkek 3 kişi gözaltına alınarak mahkemeye çıkarıldı ve mahkeme 3 kişi hakkında tutuklama  kararı verildi. Konuyla ilgili Van Valiliği'de bir açıklama yaparak olayın ayrıntılarını açıkladı. 

Van Valiliği, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlimizde İpekyolu ilçesinde özel hastaneye 26 Ocak 2017 günü 13.00 sıralarında tedavi amacıyla annesi P.T. ile F.A. ve Y.G. isimli erkek şahıslar tarafından götürülen 38 günlük erkek bebeğin yapılan muayenesinde; kafatasında kırık, vücudunun değişik yerlerinde ısırık, sol gözünde morluk ve cinsel istismar bulgularının bulunduğu, bebeğin hayati tehlikesinin bulunduğu ve yoğun bakımda tedaviye alındığı bilgilerinin İl Emniyet Müdürlüğüne bildirilmesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından tahkikat başlatılmıştır. Olayla ilgili olarak bahsi geçen şahıslar yakalanarak gözaltına alınmışlar, tahkikat devam ederken tedavi altında bulunan bebek 27 Ocak 2017 günü yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Yakalanarak haklarında işlem yapılan şüpheliler, düzenlenen tahkikat evrakı ile 30 Ocak 2017 günü Van Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmişlerdir.” denildi.

Öte yandan, Van Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen anne P.T. ile F.A. ve Y.G. isimli erkek şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi.