05 Şubat 2023 Pazar 20:47
 

Reina saldırganının öğrencisinin İstanbul'da yakalandığı ortaya çıktı

Reina saldırganının öğrencisinin İstanbul'da yakalandığı ortaya çıktı
14 Ekim 2017 Cumartesi 19:12

Yılbaşı gecesi Reina katliamını gerçekleştiren DEAŞ'lı terörist Abdülkadir Masharipov’un öğrencisi olduğu iddia edilen ve terör eylemi için yurda giriş yaptığı tespit edilen O.R. adlı teröristin Eylül ayında İstanbul’da yakalanarak tutuklandığı ortaya çıktı.

Yılbaşı gecesi Reina katliamını gerçekleştirerek birçok vatandaşın ölümüne, çok sayıda vatandaşın da yaralanmasına neden olan DEAŞ'lı terörist Abdülkadir Masharipov’un öğrencisi olduğu iddia edilen bir kişinin İstanbul'da yakalandığı ortaya çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ terör örgütüne üye bir kişinin Reina katliamı benzeri bir eylem gerçekleştireceği ihbarını aldı. Ardından ekipler Eylül'de örgüte yönelik gerçekleştirilen bir operasyonda yakalanan O.R. adlı şahsı gözaltına aldı.

Yapılan incelemede gözaltına alınan kişinin Reina katliamcısı Masharipov'un öğrencisi olduğu belirlendi. Şüphelinin sansasyonel bir eylem hazırlığında olduğu belirlenirken, şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu haber 1876 defa okundu

DİĞER HABERLER